Atuty

Mała liczba dzieci w grupie

  • Mała liczba dzieci w grupie – od 10 do 15 osób, zarówno wśród przedszkolaków jak i w grupie maluszków stanowi znaczący atut dla punktu przedszkolnego ZUCH. Im mniejsza grupa, tym wyższy poziom uwagi i zainteresowania dzieckiem.

Zbilansowana dieta

  • Nasz punkt przedszkolny kształtuje świadomą i czynną postawę w dążeniu do zachowania zdrowia oraz dba o  nabywanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych. Dzieci spożywają zróżnicowane posiłki, które pokrywają zapotrzebowanie organizmu dziecka na niezbędne składniki odżywcze, energię i witaminy. Dlatego też maluchy podczas pobytu w przedszkolu mają zapewnione 4 posiłki dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek).  Obiad, który jest dostarczany przez firmę cateringową, powstaje w oparciu o opinię dietetyka. Dodatkowo, ZUCH Przedszkolak współpracuje z firmą TargBan, która to zajmuje się importem owoców i warzyw, dzięki czemu dzieci mają dostęp do różnorodnych witam i wartości odżywczych praktycznie non stop

Własny ogród z placem zabaw

  • Jednym z ważniejszych atutów przedszkola jest ogromny ogród z placem zabaw oraz częstotliwość spacerów. Wycieczki poza teren przedszkola oraz zabawy w ogrodzie stanowią dla dzieci najbardziej ulubioną  formę spędzania wolnego czasu. Dzieci podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu uczą się opiekuńczej postawy wobec istot żywych i środowiska naturalnego. Staramy się kształtować u maluchów poczucie odpowiedzialności za stan środowiska w ich otoczeniu.

Odpowiedni program dydaktyczny

  • Celem programu jest świadome wprowadzenie dziecka w system pożądanych zachowań, zapewnienie warunków do pełnego rozwoju osobowego każdego wychowanka oraz poprawa jakości pracy wychowawczej.  Oferowana przez ZUCHa oferta edukacyjna w pełni realizuje wszystkie powyższe statusy.